tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  29 Marca 2024 r. Imieniny: Amalii i Wiktoryna

Świetny powrót kolskiej tenisistki

Dodane: 18 Październik 2016  10:55:00   Opublikował:
Gabrysia po przerwie związanej z chorobą oraz krótkimi upragnionymi wakacjami wróciła na korty tenisowe z cyklu Tenis 10.

Swój ostatni turniej zawodniczka rozgrywała 10 września w Warszawie na kortach UKS ST NET, gdzie zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Udział w turnieju niósł ze sobą pewne obawy trenera, że przerwa w rozgrywkach turniejowych mogła spowodować lekki zastój w rozwoju tenisowym kolskiej zawodniczki.

Młoda tenisistka wystartowała tym razem w dwudniowym turnieju Tenis 10 o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Puszczykowie. Do rozgrywek zgłosiło się 11 zawodniczek z całej Polski, turniej rozgrywany był na zasadzie drabinki, w którym, aby Gabrysia dostała się do finału konieczne było pokonanie dwóch rywalek, gdyż w pierwszej rundzie Gabi miała wolny los.

Pierwsze starcie okazało się dość trudne ponieważ Gabrysia wygrała swój pojedynek dopiero w super tie-breaku z wynikiem 1:4, 4:0 i 10:5. Drugie spotkanie to kolejna wygrana 4:0, 4:1 i powrót do domu, aby następnego dnia pojawić się na starciu finałowym. To spotkanie okazało się być najtrudniejszym, gdyż rywalka prezentowała wysokiej jakości tenis i umiejętności, a w drodze do finału oddała tylko 2 gemy. Gabrysia w pierwszym secie zrobiła dużo niewymuszonych błędów, słabo returnowała i pomimo że każdy gem kończył się na przewagi to pierwszy set zakończył się wynikiem 4:1 dla rywalki. Drugi set to już pokazowa gra kolskiej tenisistki, doskonałe returny, kilka naprawdę prawie doskonałych kończących piłek oraz 4 asy serwisowe ustawiły wynik na 4:1 dla Gabrysi. Pozostał już tylko do rozegrania super tie-break do 10, gdzie Gabrysia poszła za ciosem i pokazała swój kunszt tenisowy i po paru minutach wynik mówił sam za siebie - 8:1 dla kolskiej tenisistki. Ostatecznie super tie-break zakończył się zwycięskim wynikiem 10:6. Gabi otrzymała medal oraz mnóstwo nagród od głównego sponsora firmy LEXUS.

Tekst: Marek Wdzięczny