tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  18 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Alicji i Bogusławy

Tańcząca piłka

Dodane: 12 Listopad 2015  08:54:00   Opublikował:
W przedostatniej kolejce  rozgrywek IV ligi grupy południowej Olimpia Koło pokonała ósmą drużynę w tabeli Dąbroczankę Pępowo 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Michał Rutkowski po podaniu Piotra Rutkowskiego w 24. minucie.

Doskonałą okazję do zdobycia drugiej bramki miał Paweł Powietrzyński. Jeden z kolskich obrońców uruchomił Pawła długim podaniem  w okolicach połowy boiska, ten pociągnął kilkanaście metrów i oddał strzał do pustej bramki, którą opuścił bramkarz wybiegając na spotkanie z napastnikiem biało-czerwonych. Ten zaś zamiast minąć bramkarza pokusił się o oddanie strzału, który minął bramkę. Była jeszcze jedna okazja do zmiany wyniku po strzale Dawida Wiśniewskiego, kiedy to potężna bomba Dawida  zatańczyła pomiędzy linią bramkową a poprzeczką i któryś z obrońców wybił ją w pole. Olimpijczycy w przeciwieństwie do gości mieli jeszcze kilka okazji, ale wynik nie uległ  już zmianie i Olimpia mogła zapisać 3 punkty na swoim  koncie. Widmo degradacji do klasy okręgowej jeszcze daleko, przed  końcem tej rundy kolanie mają jeszcze jeden mecz w nadchodzącą sobotę z PKS Racot i cała rundę wiosenną, a więc wszystko może się jeszcze zdarzyć. Reasumując Olimpia zagrała z „zębem” i pokazała swój charakter. Takich meczy chciałoby się oglądać więcej.

– Mecz zdecydowanie kontrolowała drużyna Olimpii, co udowodniła strzelając w 24. minucie bramkę. Moja drużyna dominowała w każdym fragmencie  boiska i mogła wygrać wyżej.  Drużyna pokazała dziś charakter i nie odpuszczała przeciwnikowi przez całe 90 minut gry. Każdy z zawodników walczył na pełnych obrotach przez całe spotkanie – powiedział trener kolan Tomasz Mikusik.

Sędziowali arbitrzy z OZPN Konin: sędzia główny – Łukasz Matusiak, asystent 1 – Jerzy Szwaciński, asystent 2 – Dariusz Balkowski.

Skład Olimpii: Bartosz Kordylewski, Marcin Bryl, Mariusz Nieznalski, Paweł Powietrzyński, Michał Rutkowski, Piotr Rutkowski, Ariel Szczesiak, Radosław Urbaniak, Dawid Wiśniewski, Piotr Andrzejczak, Eryk Lisiak.