tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  19 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Adolfa i Leona

Kordylewski wygrywa jedenastkę

Dodane: 03 Listopad 2015  08:18:00   Opublikował:
Olimpia Koło – KP Rawia Rawicz 1:0 (0:0). Po raz pierwszy w tej rundzie Olimpia Koło odniosła zwycięstwo 1:0 nad swoim rywalem KP Rawią  Rawicz na swoim boisku.  Do przerwy wynik był bezbramkowy. A okazję do zdobycia prowadzenia mieli goście w 7 minucie meczu, ale niestety nie wykorzystali rzutu karnego.  Intencję strzelającego Wojciecha Bzdęgi wyczuł kolski bramkarz Bartosz Kordylewski i niczym szczupak w pogoni za ofiarą rzucił się w lewy róg bramki i chwycił  piłkę.

Mecz należy zaliczyć do wyrównanych, gdzie raz jedna, drugi raz druga nadawali ton grze. Z początku mieli przewagę goście, ale nie wykorzystali karnego.  Po 2 minutach rawiczanie mogli zdobyć twierdzę Kordylewskiego, ale silny strzał gości z 25 metrów popularny „Kordyl” obronił.

– Wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. Jedynie goście mogą mieć  żal do swego kolegi który nie wykorzystał karnego.  Natomiast olimpijczycy byli pełni  uznania dla mnie kiedy  strzeliłem  jedenastkę w 48 minucie i  dopełniłem formalności, ustalając  tym samym wynik meczu. W drugiej połowie pojedynku Olimpia  stworzyła więcej sytuacji strzeleckich, ale poza za karnym w 48 minucie więcej nie wykorzystała. W ostatnich minutach Ariel  Szczesiak i Piotr Andrzejewski oddali soczyste strzały , ale nic z tego nie wynikło. Wynik cieszy, może przełamaliśmy złą passę. – powiedział grający trener Tomasz Mikusik.
Po tej kolejce Olimpia nadal zajmuje  przedostatnie miejsc w tabeli mając 8 punktów. W najbliższą niedzielę 7 listopada czeka  kolską  drużynę  wyjazdowy mecz do Kępna, który jest beniaminkiem w IV Iidze. Spotkanie sędziowała czwórka z Konina w tym  dwie urocze panie, jako główna –Michalina Diakow, asystent nr. 1 – Kinga  Kwitowska, asystent nr. 2 –  Norbert Małolepszy i sędzia techniczny Piotr Drzewiecki. Trójka sędziowska spotkanie prowadziła   zadawalająco, nie krzywdząc żadnej z drużyn.

Skład drużyny Olimpii Koło:  Bartosz Kordylewski,  Radosław Urbaniak, Dawid Wiśniewski,  Eryk Lisiak, Piotr Andrzejczak,  Piotr Rutkowski, Mariusz Nieznalski,  Michał Rutkowski,  Ariel Szczesiak,  Marcin Bryl, Tomasz Mikusik.  Mecz był transmitowany na żywo przez Urząd Gminy Rawicz, adres:  tvcom.pl