tel. (63) 272-23-11  
banerzyczenia
Miasto Koło
Sobota, 4 kwietnia 2020   Imieniny: Izydora, Wacława, Platona

Dzieci pójdą po edukacyjnych ścieżkach…

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Kole, z myślą o dzieciach i młodzieży, wytyczono  pięć  tras ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych na terenach przyległych do kolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ścieżki pozwolą na atrakcyjne prowadzenie plenerowych lekcji biologii i ekologii oraz szeroko rozumianą edukację ekologiczną mieszkańców miasta.

Trasy posiadają po 10 przystanków – tablic, mówiących o obiegu wody w przyrodzie, drzewach iglastych i liściastych, mieszkańcach lasów, ekosystemie, segregacji odpadów, zanieczyszczeniu atmosfery pyłami,  efekcie cieplarnianym, zanieczyszczeniu wód  oraz ekologii.  

Ścieżki przyrodniczo – edukacyjne, dzięki staraniu Zespołu ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM w Kole,  dofinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe