tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  25 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Marka i Jarosława

Kolejna porażka Olimpii

Dodane: 05 Październik 2015  08:03:00   Opublikował:
Olimpia Koło – Polonia Leszno 1:3 (1:1). Olimpia Koło podejmowała u siebie czołową drużynę IV ligi Polonię Leszno, z którą doznała porażki 1:3. A zaczęło się tak dobrze. W 26. minucie Olimpia po ataku lewą stroną zdobyła prowadzenie 1:0, a strzelcem był Filip Zborowski, który plasowanym uderzeniem zmusił Dariusza Szczerbala do kapitulacji. Kibice pewni tego, że Olimpia pójdzie za ciosem i podwyższy wynik zawiedli się, gdyż to goście zdobyli wyrównanie po strzale  Bogumiła Ceglarka. Do przerwy wynik brzmiał 1:1.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zmiany wyniku na swoją korzyść. Udało się to gościom, którzy w 53. minucie zdobyli prowadzenie na 2:1 ze strzału Artura Krawczyka.  W 77. minucie  po jednej z akcji do piłki doszedł Jędrzej Wydmuch i strzelił 3 gola dla swoich barw, ustalając wynik meczu na 1:3. W tej części gry bezapelacyjnie lepsi byli goście, którzy atakowali "świątynię" Kordylewskiego. O przewadze leszczynian może świadczyć fakt, że tylko raz celnie w światło bramki oddali strzał kolanie.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość, Jarosław Kawka Członek Prezydium Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie wraz z prezesem klubu Przemysławem Galiszkiewiczem wręczyli trampkarzom starszym puchar za zajęcie I miejsca w rozgrywkach  ligowych  trampkarza sezonu 2014/2015. Jarek  podziękował im za ciężką pracę, życząc dalszych sukcesów, podkreślając, że to już staje się pomału tradycją, że ta drużyna zwycięża w swojej klasie rozgrywkowej.

Mecz sędziowali panowie z OZPN z Konina w składzie: Łukasz Matusiak – jako główny, Jerzy Szwaciński – asystent 1, Dariusz Balkowski – asystent 2 i Michał Kubiak – sędzia techniczny.

Spotkanie oglądał czołowy bombardier Olimpii Jarosław Kawka (zakończył karierę sportową), który po meczu stwierdził: - Polonia Leszno to solidna IV ligowa drużyna i wszyscy wiedzieli, że łatwo nie będzie. Pierwsza połowa bardzo wyrównana, w drugiej inicjatywę przejęli goście, a mecz przegraliśmy po indywidualnych  tzw. ”głupich błędach”. Szkoda bo chłopaki podjęli rękawicę, wykazując się wolą walki i zaangażowaniem. Wierzę w to, że w kolejnym meczu Olimpia zdobędzie komplet punktów.

Skład Olimpii: Bartosz Kordylewski – Marcin Bryl, Dawid Wiśniewski, Eryk Lisiak, Konrad Cieślak, Filip Zborowski, Paweł Powietrzyński, Ariel Szczesiak, Michał Rutkowski, Tomasz Mikołajczyk, Mariusz Nieznalski. Ponadto grali – Kamil Budynek, Piotr Rutkowski, Piotr  Andrzejczak.