tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  28 Marca 2024 r. Imieniny: Anieli i Jana

Kordylewski z Olimpii obronił karnego

Dodane: 21 Wrzesień 2015  07:57:00   Opublikował:
Olimpia Koło –  Grom Wolsztyn 1:1 (0:0). Bramki zdobyli: dla Gromu w 47. minucie Paweł Dulat, dla Olimpii  w 76. minucie Ariel Szczesiak.

Na kolskim  stadionie spotkały się drużyny Gromu Wolsztyn, który zajmował 7. lokatę,  z 13. drużyną w tabeli, mającą tylko 4 punkty Olimpią Koło. Po tej kolejce kolejność tych zespołów  się nie zmieniła. Obie mają po 1 punkcie więcej  i utrzymują nadal te same pozycje, tylko ilość punktów zwiększyła o 1 oczko.

Cały mecz miał charakter wyrównany. Obie drużyny oddały po kilka strzałów, a na miano bohatera meczu należy zaliczyć kolskiego bramkarza Bartosza Kordylewskiego, który obronił karnego i 2 soczyste strzały z bliskiej odległości.

Pierwsza bramka dla gości padła po kontrze wolsztynian w 48. minucie, a zdobył ją Paweł Dulat. W 60. minucie goście mogli podwyższyć na 2:0 po faulu Mariusza Nieznalskiego w polu karnym, który za to otrzymał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Bardzo dobrze spisał się kolski bramkarz Kordylewski, który obronił ten strzał. W 78. minucie po podaniu Filipa Zborowskiego akcję sam na sam z bramkarzem zakończył Ariel Szczesiak  zdobyciem gola, zmieniając stan meczu na 1:1. O wyrównanym pojedynku świadczy ilość strzałów w światło bramki. Grom oddał 6, a Olimpia o jedno trafienie mniej.

Sędziowali arbitrzy z Konina: jako główny Maciej Ziółkowski, asystenci – Bartłomiej Zywert i Janusz  Sobczak oraz sędzia techniczny Piotr Drzewiecki.

Po meczu grający trener Tomek Mikusik powiedział:  – Mimo krytyki kolskich kibiców pod adresem przygotowania zespołu, pokazaliśmy, że zespół prezentował się dobrze i jest  przygotowany do rozgrywek. Pomimo tego, że w końcówce graliśmy w dziesiątkę to jednak doprowadziliśmy do wyrównania, a dużo nie brakowało do zdobycia zwycięskiego gola.

Skład drużyn. Olimpia: Bartosz Kordylewski, Dawi Wiśniewski, Radosław Urbaniak, Konrad Cieślak,  Marcin Bryl, Mariusz Nieznalski, Ariel Szczesiak,  Filip Zborowski,  Paweł Powietrzyński, Tomasz Mikołajczyk, Tomasz Mikusik.

Grom: Paweł Kotlarski,  Artur Gawrylczyk ,Sebastian Czura, Tomasz Lewandowski, Jakub Adamkiewicz, Oskar Kluj, Patryk Rogoziński, Mateusz Krawiec, Wiktor Jodko, Radosław Nolka, Paweł Dulat.