tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  20 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Agnieszki i Czesława

Porażka na własnym boisku

Dodane: 07 Wrzesień 2015  08:35:00   Opublikował:
W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Olimpia Koło podejmowała czołową drużynę w tabeli Obrę Kościan, z którą doznała porażki 0:2 (0:0).

Pierwsza połowa to bardzo dobra gra obu drużyn, ale bez efektu bramkowego. Obie drużyny oddały tylko po jednym strzale. Najpierw Mikusik w 20. minucie posłał piłkę obok spojenia słupka z poprzeczką. Później w 28. minucie Chwaliszewski z Obry trafił piłką w słupek. Do szatni zawodnicy zeszli z zerowym kontem bramkowym. Obie drużyny oddały bardzo mało strzałów, ale szczęście uśmiechnęło się w 63. minucie dla Marcinkowskiego, który po jednej z akcji dobił piłkę obitą od rąk kolskiego golkipera  i wepchnął ją do siatki. 5 minut później ten sam zawodnik podwyższył stan meczu na 2:0.

Po meczu grający trener Tomek Mikusik powiedział: – Jestem zadowolony z postawy moich zawodników pod względem waleczności. Dwa indywidualne błędy golkipera i bocznego pomocnika spowodowały, że przegraliśmy mecz. Mamy 4 punkty, a cel nasz to utrzymanie się w pierwszej 10. Kondycyjnie też jesteśmy dobrze przygotowani by walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, ale trzeba poprawić cechy mentalne, by każdy z moich podopiecznych wytrzymał presję do końca meczu.

Bardzo dobrze sędziowali arbitrzy z Kalisza: Adrian Żakowski jako główny, Sebastian Kurzawa asystent 1, Arkadiusz Reśliński asystent 2.

Skład Olimpii: Łukasz Szymański – Marcin Bryl (71 Konrad Cieślak), Dawid Wiśniewski, Piotr Andrzejczak, Piotr Rutkowski, Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Ariel  Szczesiak, Filip Zborowski, Paweł Powietrzyński, Tomasz Mikusik (80 Tomasz Mikołajczyk).