tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  23 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Jerzego i Wojciecha

LO w Kole Mistrzem Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej

Dodane: 27 Marzec 2015  14:37:00   Opublikował:
Kolejny sukces LO Koło na drodze do Finałów XVI Licealiady w roku szkolnym 2014/2015 w piłce siatkowej. Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Kolskiego drużyna liceum zdobyła pierwsze miejsce na rozegranym w dniu 26 marca 2015 r. w hali MOSiR Koło finale Mistrzostw w Piłce Siatkowej chłopców.

W turnieju wzięły udział zespoły z Turku, Słupcy, Konina, Kleczewa i drugi zespołu z Koła - drużyna ZST. Spotkania rozegrano w dwóch grupach po 3 zespoły. Do finału awansowały drużyny LO Koło, I LO Turek, LO Słupca i III LO Konin. W meczach półfinałowych nieoczekiwanie przegrał zespół  z Turku – jeden z faworytów turnieju  (w ostatecznej klasyfikacji zajął on III miejsce).

W ścisłym finale zagrały zespoły LO Koło i LO Słupca. Drużyna kolskiego liceum w składzie: Kamil Koligot, Sebastian Kołodziejczak, Konrad Kukulski, Jakub Marciniak, Maciej Stelmaskik, Szymon Stelmasik, Maciej Ławniczak, Marcin Kawka, Mateusz Żurawski, Filip Brzoski nie pozwoliła „pograć” swoim przeciwnikom i pewnie wygrała 2:0, zdobywając tytuł Mistrza Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej i dostąpi zaszczytu reprezentowania nas w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w połowie kwietnia w Poznaniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopaków z LO.