tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 29 maja 2020   Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 5 w Kole

Przedszkole nr 5 im. Gromadki Misia Uszatka przybliża dzieciom dobre zwyczaje swego patrona. Istnieje od 1977 roku i zajmuje swe znaczące miejsce w otoczeniu lokalnym. Jest prężnie działającą i cenioną przez rodziców placówką oświatową.

Z okazji Dnia Dziecka w przedszkolu odbyło się uroczyste ślubowanie najmłodszej grupy – 3 latków. Przyjęcie maluszków w poczet Gromadki Misia Uszatka odbyło się po raz ostatni w obecności pani dyrektor Teresy Nuszkiewicz, która kończy swą pracę zawodową i myślimy, iż zapamięta swych ostatnio pasowanych misiaczków. Nie obyło się także bez udziału rodziców, starszych kolegów, nauczycielek i personelu przedszkola. Uroczystość zorganizowały nauczycielki p. Elżbieta Szacowna i p. Krystyna Dzikowska, które ukazują swym wychowankom jak ważna jest przynależność do społeczności mającej swe tradycje i kierującej się uznanymi normami społecznymi.

Aby formalności stało się zadość, odśpiewano hymn przedszkola i przypomniano „Kodeks postępowania trzylatka”, który wytycza wszelkie działania dzieci w zespole. Maluszki zaprezentowały się w specjalnym programie artystycznym. Pani dyrektor i nauczycielki pasowały każdego maluszka „czarodziejską kredką”, która pozwala zostać „grzecznym misiaczkiem”. Życzyły dalszych sukcesów w przyszłych latach pobytu w przedszkolu. Każde przyjęte dziecko w poczet Gromadki Misia Uszatka otrzymało dyplom i okolicznościowy prezent.

Kubeczki i koszulki z wizerunkiem Uszatka będą dzieciom przypominać tę uroczysta chwilę. Spotkanie zakończyły wesołe zabawy integracyjne, pląsy przy muzyce oraz słodki poczęstunek. Na „szwedzkim stole misiaka” nie zabrakło smacznego ciasta upieczonego przez mamy.

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe