tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 7 sierpnia 2020   Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

Kasztanobranie zakończone, młodzi zebrali 1698 kg surowca

Rewelacyjnym wynikiem zakończyła się akcja kasztanobranie w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole. Młodzież zebrała 4,5 skrzynek tego naturalnego surowca, ważących łącznie 1698 kg. Zbiory zostaną wykorzystane w przemyśle farmaceutycznym.

Po raz pierwszy „trójka” podjęła współpracę z firmą Pharmeko Sp. z o.o., która zbiera rośliny i surowce naturalne wykorzystywane do przemysłu farmaceutycznego. Dlatego dzieci w czasie zajęć oraz podczas spacerów z rodzicami zbierały kasztany nieuszkodzone i wolne od pleśni, po czym  składały je w przewiewnych workach siatkowych. Akcja została zakończona, zbiory zabrał organizator ku uciesze uczniów dumnych z osiągniętego wyniku. - Jak na pierwszy raz wynik jest bardzo dobry – przyznała wicedyrektor Grażyna Trocińska, która wraz z nauczycielką przyrody Małgorzatą Tkacz najbardziej zaangażowały się w przedsięwzięcie. - Akcja w szkole była przyjęta pozytywnie, z dużą pomocą uczniów i rodziców, którzy cieszyli się, że mają ważny powód do wyjścia na spacer z dzieckiem. Z  największym zapałem kasztany zbierali uczniowie klas 4-6. 

Życzymy SP nr 3 wygranej, bowiem spośród najbardziej oddanych sprawie szkół zostaną wylosowane dwie nagrody, a będą nimi urządzenia na place zabaw.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe