tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 29 maja 2020   Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

2 czerwca - III Festyn Rodzinny w Parku Moniuszki

W tym roku, na okoliczność 650. rocznicy lokacji miasta oraz z wielu innych powodów, organizowany od dwóch lat dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole festyn, w tym roku otwiera się na wszystkich mieszkańców miasta! Dyrekcja i kadra kolskiej „jedynki” zapraszają wszystkie dzieci i całe rodziny w sobotę 2 czerwca w godz. 9.00 – 14.00 do Parku Moniuszki na wesołą zabawę.

Przez dwa lata festyn cieszył się wśród uczniów „jedynki” dużym uznaniem. Organizujący go nauczyciele zastanawiali się, czy ich podopieczni zechcą wrócić w sobotę do szkoły, ale obawy były bezpodstawne, impreza okazała się strzałem w dziesiątkę! Zachęceni wewnętrznym sukcesem organizatorzy, postanowili w tym roku zaprosić do wspólnej zabawy wszystkie dzieci, nie tylko uczące się w tej placówce, wraz z rodzinami. Organizatorzy przewidzieli tyle atrakcji, by każdy znalazł coś dla siebie. Dla młodych na plenerowej scenie wystąpią dzieci z SP nr 1, SP nr 5, Gimnazjum nr 1, Miejskiego Domu Kultury, Szkoły Yamaha i Casio. Będą prezentować swoje umiejętności wokalne, kabaretowe, teatralne, plastyczne. Odbędzie się zakończenie projektu edukacyjnego realizowanego przez „jedynkę” przez cały rok „Koło – Moja Mała Ojczyzna”. Uczniowie w jego ramach poznawali historię grodu nad Wartą, wykonywali szereg prac plastycznych, literackich, fotograficznych, związanych w dziejami dawnymi oraz współczesnością naszego miasta. Na zakończenie konceptu będzie wykonana stylizowana na średniowiecze piosenka o Kole, napisana przez jedną z nauczycielek, a zaśpiewana przez uczennicę klasy II. Wszystko to przygotowano, by młodzi uzmysłowili sobie rolę Małej Ojczyzny, a w dorosłym życiu pamiętali o swoich korzeniach. Zamysł wpisuje się w obchody rocznicy 650. lecia miasta. Kiedy milusińscy bawić się będą w małych artystów, starsi uczestnicy zapewne zainteresują się dwoma grupami motocyklistów z powiatu kolskiego, które przybędą na swoich maszynach do parku. Dla pań zorganizowany zostanie pokaz makijażu profesjonalnego oraz badanie skóry. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Technik Ceramicznych przygotują wystawę książek o Kole (z możliwością zakupu), a biblioteka SP 1 będzie rozprowadzać woluminy za symboliczną złotówkę. Będą również zawody sportowo-rekreacyjne możliwe do rozegrania w parku, stanie plac zabaw i wesołe miasteczko, dzieci będą miały malowane twarze w symbole Koła, dla wszystkich dostępne będą stoiska gastronomiczne.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął burmistrz. Festyn organizują nauczyciele SP 1 wspomagani przez Radę Rodziców. Z inicjatywy zasiadającego w jej gronie radnego miejskiego Krzysztofa Mazurkiewicza, będącego prezesem Stowarzyszenia Legionu X Gemina Equites, na imprezie pojawią się rycerze, będzie to grupa rekonstruująca czasy kazimierzowskie, czyli XIV wiek. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

Fot. SP Nr 1
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe