tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Dwa medale Mistrzostw Polski dla korfballistów „Maratończyka” Koło

Doskonale w Mistrzostwach Polski spisali się zawodnicy kolskiego „Maratończyka”, którzy zdobyli medale w dwóch kategoriach wiekowych.

W zakończonych rozgrywkach juniorów starszych kolanie nie mieli sobie równych i w doskonałym stylu obronili tytuł Mistrzów Polski. W rundzie finałowej, która odbyła się w Konstancinie pokonali kolejno: Hetman II Sosnówka - 7:2, Cirkus Konstancin - 14:5, Olympic Słupia - 23:6 i w finale zespół Hetmana Sosnówka I - 11:8.

Kolejność końcowa Rundy Finałowej:
 1. Maratończyk Koło
 2. Hetman I Sosnówka
 3. Hetman II Sosnówka
 4. Olympic Słupia
 5. Cirkus Konstancin
 
Skład Maratończyka Koło: Dorota Szkalska, Magdalena Kaczmarek, Ilona Goryszewska, Michalina Kawka, Klaudia Majchrzak, Adrianna Belka, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Artur Smolarkiewicz, Konrad Myślewski, Igor Pawlak. Trener: Waldemar Pietrzak.
 
Również w kategorii juniorów młodszych kolskiemu zespołowi udało się zdobyć medal, tym razem brązowy. Turniej finałowy z udziałem ośmiu zespołów został rozegrany w minioną sobotę w Warszawie. Cztery najlepsze zespoły rozgrywek ligowych rozegrały mecze o miejsca 1-4, natomiast pozostałe cztery zespoły zagrały o miejsca 5-8. Turniej rozegrany został systemem „play-off”. W meczu półfinałowym Maratończycy ulegli 5:9 późniejszemu zwycięscy – zespołowi Hetmana I Sosnówka. W meczu o trzecie miejsce Maratończyk zmierzył się z zespołem Cirkusa Konstancin. Już po pierwszej połowie kolanie zdobyli bezpieczną przewagę punktową i kontrolując grę wygrali bezpiecznie 7:3.

Kolejność końcowa turnieju finałowego:
 1. Hetman I Sosnówka
 2. Olympic I Słupia
 3. Maratończyk Koło
 4. Cirkus Konstancin
 5. Hetman II Sosnówka
 6. Jedynka Sulejówek
 7. Meta Bydgoszcz
 8. Olympic II Słupia
Skład Maratończyka Koło: Paulina Sarniak, Natalia Kucal, Olga Paluszkiewicz, Lidia Boniewicz, Martyna Sowińska, Aleksandra Grygielska, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik, Jan Tomczyk, Jakub Żurawski, Marek Szałek, Krzysztof Smolarkiewicz. Trener: Waldemar Pietrzak.

– Oba zdobyte medale bardzo nas cieszą, powetowaliśmy sobie brak medalu w kategorii seniorskiej. Poziom rozgrywek w korfballu podnosi się z roku na rok i zdobywanie medali jest zadaniem coraz trudniejszym, poza tym jesteśmy jedynym klubem w Polsce, który uczestniczył w tym sezonie w rozgrywkach ligowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Przed nami jeszcze start w turnieju finałowym najmłodszej kategorii wiekowej – młodzików, którzy swój finał rozegrają 16 czerwca w Sulejówku – mam nadzieję, że i z tego turnieju wrócimy do Koła z medalem – powiedział trener zespołu Waldemar Pietrzak.

mc
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
 • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
 • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
 • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe