tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 maja 2020   Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Miłośnicy przyrody z „czwórki”

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kole została laureatem międzyszkolnego konkursu przyrodniczo-ekologicznego „Miłośnicy przyrody” dla klas III szkół podstawowych, który rozstrzygnął się w murach zwycięskiej ekipy.

Nauczycielki z SP 4 Jolanta Pusta i Elżbieta Łuczak przygotowały dla dzieci zakwalifikowanych do etapu międzyszkolnego szereg konkurencji, w których młodzi uczestnicy musieli się wykazać wiedzą i zaradnością. Oprócz rozwiązywania testów, rebusów i krzyżówek, uczniowie m.in. układali z rozsypanek sylabowych nazwy chronionych zwierząt, odgadywali pokazywane ruchem i gestem hasła, z wycinanek, bibuły i plasteliny wykonywali ekologiczne odznaki, zaś z puzzli obrazki będące elementem krajobrazu, układali także hasło ekologiczne, malowali śmieci w kolorze kontenera.  Zadania te, choć stanowiły element rywalizacji, wykonywane były chętnie, jakby były zabawą. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, przy okazji rozwijając zainteresowania naukami przyrodniczymi i postawy proekologiczne. – To już 8. edycja olimpiady w tej szkole, jest to wartościowa inicjatywa, bowiem poszerza horyzonty z zakresu przyrody i szeroko rozumianej ekologii – przyznał zasiadający w komisji oceniającej Szymon Czerwiński z Urzędu Miejskiego w Kole. – Edukacja dzieci w tym zakresie jest bardzo ważna, od najmłodszych lat powinny uczyć się dbania o zieleń, trawniki, nieśmiecenia, segregowania odpadów, o tym trzeba często powtarzać.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali książki, zdobywcy 3 pierwszych miejsc woluminy do biblioteki, a laureaci globus dla swojej placówki.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe