tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Olimpia Koło – Obra Kościan 2:3 (2:1)

1:0 i 2:1 prowadziła Olimpia w meczu IV ligi grupy południowej  z Obrą Kościan. Wszystko wskazywało na to, że w Kole pozostaną 3. punkty. Niestety, goście nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku i zdobyli dwie bramki wygrywając mecz 3:2.

Pierwsza połowa wyrównana w której kolanie zdobyli dwa gole. W 25 minucie sędzia podyktował rzut wolny z odległości około 25 metrów. Do piłki podszedł Paweł Powietrzyński i silnym strzałem zmusił bramkarza gości do kapitulacji. Na wyrównanie czekaliśmy 6 minut, kiedy to Maciej Bossy zdobył bramkę dla swoich barw. W 36. minucie po podaniu Marańdy, Damian Kotkowski zdobywa drugiego gola i jest 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie goście mieli przewagę, czego uwieńczeniem było zwycięstwo. W 73. minucie dośrodkowana piłka przez Damiana Łuczaka wpada do siatki i jest 2:2. Nie bez winy był tu dotychczas dobrze broniący Suliński. Gdy do końca meczu pozostało 11 minut goście wykonywali rzut wolny, do piłki dopadł  ponownie Łuczak i umieścił ją w siatce na 2:3.

Na usprawiedliwienie przegranej należy przytoczyć fakt, ze olimpijczycy wystąpili w osłabionym składzie. Ze względu na naukę nie mógł zagrać Kujawa, Sikorski, Zaborski i Jaroszewski. Kawka został wprowadzony dopiero pod koniec meczu i nie wiele mógł zdziałać. Poza straconymi bramkami obie drużyny oddały po kilka silnych strzałów, ale bramkarze byli na posterunku i dzielnie bronili swej świątyni.

- Przegraliśmy wygrany mecz. Nie można u siebie stracić trzech bramek w taki sposób, tym bardziej, że strzeliliśmy dwie i mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Szkoda, ale jak już wcześniej mówiłem ta drużyna potrzebuje jeszcze trochę zgrania. – skwitował Jarek Kawka.

Składy drużyn:

Obra Kościan – Rafał Biernacki, Adam Ratajczak, Mateusz Adamski, Mariusz Pietrzak,  Piotr Turkowiak (70 Michał Sarbinowski), Igor Rudawski, Piotr Sznabel  (57 Łukasz Kamiński), Adam Łuczak, Mateusz Witomski  (86 Żak), Łukasz Biały, Maciej Bossy (75 Krzysztof Chwaliszewski).

Olimpia Koło – Robert Suliński, Piotr Rutkowski, Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Radosław Urbaniak,  Ariel Szczesiak,  Mariusz Nieznalski,  Tomasz Mikusik,  Paweł Powietrzyński (63 Miłosz Powietrzyński), Damian Kotkowski (82 Jarosław Kawka),  Piotr Marańda.

mc
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe