tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Wtorek, 11 sierpnia 2020   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Klasa sportowa znów na Orliku

Ciepła aura sprzyja sportowcom: już ponad miesiąc temu - zaraz po feriach zimowych, gdy tylko stopniał śnieg, uczniowie klasy piłkarskiej powrócili na boisko Orlik przy ul. Dąbrowskiego. Czy to mglisty poranek, czy słoneczne popołudnie, młodzi piłkarze podnoszą swe umiejętności pod okiem wychowawcy i trenera p. Piotra Krzyżanowskiego.

Odwiedziliśmy dziś z aparatem młodych piłkarzy podczas treningu na Orliku. Po kilku tygodniach zajęć w szkolnej sali gimnastycznej oraz hali MOSiR, młodzi sportowcy z radością wrócili na boiska na otwartym powietrzu. Zajęcia w grupach prowadzone są najnowszą metodą nauczania gry w piłkę nożną na świecie – COERVER. Dzięki tej metodzie na każdym treningu kształtowane są wszystkie elementy piłkarskiego rzemiosła, a główny nacisk kładziony jest na technikę gry. Ważne też, że młodzi sportowcy nie zapominają o tym, co najważniejsze, czyli o nauce. Średnia klasy za I półrocze bieżącego roku szkolnego to 3.97, a średnia najlepszego ucznia w klasie - 4,93. Jest to dobry przykład, że intensywne treningi można z powodzeniem pogodzić ze zdobywaniem wiedzy.

W chwili obecnej trwa nabór do kolejnego rocznika – klasy pierwszej gimnazjum dla uczniów urodzonych w 2001 roku. Zainteresowanie nauką w tworzonej od września 2014 roku klasie sportowej jest spore, cieszą też – co podkreśla dyrektor szkoły Lech Brzeziński, podania o przyjęcie do oddziału sportowego złożone przez dziewczęta. Przypomnijmy bowiem, że w Koninie istnieje od wielu lat jeden z najlepszych w Polsce kobiecych klubów piłkarskich „Medyk”, gdzie młode piłkarki będą mogły kontynuować sportową karierę. 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe