tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Konkurs na najpiękniejszą piosenkę o Kole

Wychwalać swe miasto w piosence to doprawdy szczytna idea. Kolscy uczniowie podjęli się tego zadania w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski i Miejski Dom Kultury na okoliczność 650. rocznicy lokacji miasta. Z okazji jubileuszu cały ten rok pełen jest podobnych inicjatyw.

Celem przedsięwzięcia było promowanie miasta, popularyzowanie informacji o naszym grodzie, propagowanie kultury muzycznej wśród uczniów, wreszcie samych młodych artystów z Koła. Uczestników konkursu z poszczególnych placówek wyłoniły eliminacje wewnątrzszkolne. Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, tekst i wykonawstwo. Jury w składzie:  Monika Ciesielska  (naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole), Marianna Grabowska (dyrektor Miejskiego Domu Kultury) i Waldemar Jednoróg (Szkoła Muzyczna Yamaha) wyłoniło zwycięzców w kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i IV-VI oraz gimnazja.

W grupie maluchów komisję oceniającą zachwyciła piosenka „Moje miasto” wykonana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 - Piotra Adamczyka, Macieja Banasiaka i Mateusza Dragana, a napisana przez Radę Pedagogiczną PM 1 (instruktorzy: Marlena Baryła, Grażyna Szczyżańska). W kolejnej grupie zwyciężyło „To Koło” zespołu „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w składzie: Aleksandra Klimek, Julian Kokociński i  Patrycja Suliburska. Autorem słów utworu jest Michaela Gross, młodych przygotowała Alicja Krawczyk. W kategorii klas IV-VI laury zdobyła także „piątka”. Michalina Klaczyńska i  Karolina Olczak zaprezentowały „Koło miasto ze snów” napisane przez Marzenę Maciejewską (będącą także instruktorem uczniów) a skomponowaną przez Grzegorza Maciejewskiego. W najstarszej grupie mistrzowsko „Po drodze do Koła” wykonali Natalia Jarońska (wokal) i Monika Makarowicz (gitara klasyczna) z Gimnazjum nr 1. Autorem muzyki są: Arkadiusz Sobolewski, Patrycja Bąkowska (instruktor), zaś tekstu Patrycja Bąkowska i Barbara Drop.

Finaliści zaprezentują się szerokiej publiczności już 1 czerwca na Starym Rynku, gdzie planowana jest impreza „Ratusz dzieciom”, podczas której oprócz występów muzycznych, ogłoszone zostaną wyniki konkursów na makietę rausza oraz najpiękniejszą historię związaną z ratuszem. Dla obecnych zaśpiewają także „Wartaki”, wystawione zostaną liczne przedstawienia i pojawi się klaun.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe