tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Kolejna papieska rocznica

Dokładnie 1 maja ubiegłego roku papież Benedykt XVI beatyfikował Jana Pawła II, który od tej pory jest błogosławionym kościoła katolickiego. By upamiętnić to wydarzenie kolanie w rocznicę przybyli pod obelisk Jana Pawła II usytuowany przy alei noszącej jego imię. Znów udowodnili, że pamiętają o Ojcu Świętym.

W tym roku było już kilka okazji, by łączyć się w modlitwie za sprawą jego świątobliwości. Przeszło trzy tygodnie temu przejmującym koncertem Piotra Pawła Kowalickiego wraz z zespołem, zatytułowanym „Testament czasu”, rozpoczęły się uroczystości upamiętnienia 1. rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Występ dokonał się w kolskiej Farze, tuż po nim rozpoczęła się msza św., po której nastąpił przemarsz wraz z Miejską Orkiestrą Dętą OSP przed ratusz i złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową (odsłoniętą przez kilkoma laty w VI rocznicę nadania papieżowi Honorowego Obywatelstwa Miasta Koła). Wcześniej, 2 kwietnia, mieszkańcy tuż po mszy św. w parafii Matki Bożęj Częstochowskiej przybyli pod obelisk, by uczcić pamięć błogosławionego na okoliczność 7. rocznicy jego śmierci. O godzinie 21.37 zapalili znicze i ustawili je wzdłuż alei.

1 maja kolanie znów licznie stawili się przy popiersiu. Po nabożeństwie w świątyni przy ul. Blizna, śpiewając litanię, przemaszerowali pod obelisk. Modlitwy poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum nr 3 w Kole. Wspominali Jana Pawła II, by pamięć o nim była wciąż żywa, i by nie malał zapał do wypełniania jego nauk.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe