tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Niedziela, 12 lipca 2020   Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP nr 1 w Kole

W piątek 27 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole apel poświęcony 221-rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie Koła regionalnego przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie pod kierunkiem p. Moniki Brody. Pieśni patriotyczne przygotowali uczniowie z Koła muzycznego pod kierunkiem p. Wiolety Sokołowskiej. Wszystkim obecnym na apelu uczniom klas I – VI przypomniano wydarzenia związane z naszą Ojczyzną i uświadomiono, wszystkim, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.
 
Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja, to jest rocznice uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe