tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 29 maja 2020   Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

"Planeta Energii" w Kole

Do Koła przyjechało miasteczko „Planety Energii”, w którym wszyscy chętni mieli możliwość „zobaczenia, usłyszenia i dotknięcia” prądu. Na obecnych czekało wiele atrakcji, a połączenie filmu 3D z eksperymentami pozwoliło poznać i zrozumieć nieznane dotąd zjawiska.

Na planetę wprowadził obecnych trójwymiarowy film o Energoludkach. Poznając historię kosmitów usłyszeli, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieracjonalne używanie energii. Film 3D był atrakcją pierwszej strefy miasteczka. W drugiej, goście planety pod okiem wykładowców uniwersyteckich wzięli udział w licznych eksperymentach naukowych, dzięki którym przenieśli się w niesamowity świat energii elektrycznej. Uczestniczyli w doświadczeniach związanych m.in. z powstawaniem prądu, sposobami jego wytwarzania. Dowiedzieli się, jakie materiały przewodzą prąd, jakie zjawiska towarzyszą jego przepływowi oraz czy energię elektryczną można zmagazynować. Dodatkowymi atrakcjami były gry i zabawy w strefie animacji oraz liczne upominki i materiały dydaktyczne.

Jak już informowaliśmy, Planeta Energii to miasteczko edukacyjno-rozrywkowe, które przebywało w Kole w dniach 23 i 24 kwietnia, zlokalizowane było u zbiegu ulic Niezłomnych i Prusa, było dostępne w godzinach rannych dla dzieci, zaś popołudniowych dla wszystkich chętnych. Przybyło do naszego miasta dzięki uczniom klasy Ib z SP nr 3, której wychowawczyni przystąpiła do ogłoszonego konkursu i znalazła się w gronie laureatów. Pod hasłem „Planeta energii” rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs edukacyjny ogłoszony dla uczniów klas I-III szkół podstawowych zorganizowany przez Grupę Energa. Jego celem było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. W konkursowe szranki stanęły setki oddziałów z całej Polski, w gronie 10 zwycięskich znalazła się klasa Ib pani Anny Cichej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Opiekunka, zgodnie z wymaganiami organizatora, przeprowadziła cykl zajęć, które zostały wysoko ocenione i dzięki temu całe miasto miało okazję uczestniczyć w tej atrakcyjnej, nowoczesnej formie edukacji.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe