tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  19 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Adolfa i Leona

Przegrana która smuci

Dodane: 03 Październik 2013  08:25:00   Opublikował:
Olimpia Koło – KKS Kalisz 0:3 (0:0). Mecz o podwyższonym ryzyku odbył się bez udziału publiczności. Powodem było zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie po wydarzeniach jakie miały miejsce w Kole rok temu właśnie z udziałem kiboli z Kalisza. Na boisku mecz odbywał się  w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze. Po rezygnacji Tomka Mikusika z trenera drużyny seniorów, nowy trener Tomasz Kowalski nie miał szczęścia w tym meczu ponieważ jego podopieczni doznali porażki 0:3.

Pierwsza połowa remisowa 0:0, przy nieznacznej przewadze kolan rokowała, że w drugiej odsłonie szczęście uśmiechnie się do miejscowych. Niestety, podobno szczęście sprzyja lepszym. I tak było w drugiej części. Wyraźnie lepsi byli goście i oni słusznie wygrali ten mecz aplikując Olimpii 3 bramki.

Trener Kowalski by ratować sytuację w drugiej połowie zrobił kilka zmian, ale to nic nie pomogło.

Bramki padły w 63 i 70 minucie ze strzałów Konrada Chojnackiego i w 85 po uderzeniu Mateusza Poniatowskiego. Olimpia zajmuje 10 miejsce w tabeli mając 10 punktów. W najbliższą sobotę Olimpia rozegra mecz z SKP Słupca na ich terenie.

Rzecznik prasowy Olimpii Koło po meczu powiedział: – Jest to pierwszy mecz prowadzony przez Tomka Kowalskiego, dlatego spokojnie efekt przyjdzie, każdy potrzebuje trochę czasu. Bardziej martwi mnie sytuacja po za boiskiem, gdzie biedne Państwo Polskie nie mające pieniędzy na sport nagle znajduje spore środki finansowe na tzw. „KIBICÓW” organizując np. akcje policyjne, których koszt oscyluje podejrzewam w granicach ¼ budżetu rocznego całego klubu. To jest przykre ponieważ zarząd chodzi, prosi i żebrze o każdy grosz, żeby ten klub w jakiś sposób funkcjonował, a Państwo wyrzuca pieniądze w błoto. A jednym pociągnięciem dłoni można sprawić, że za wszelkiego rodzaju burdy, akcje policyjne zapłacić mogą tzw. „ KIBICE”, trzeba tylko pozmieniać kilka przepisów i w szybki sposób znajdujemy pieniądze np. na sport.

Olimpia: Suliński, Krzyżanowski, Urbaniak, Trzmielewski, Szymański, Sikorski, Rutkowski, Jaroszewski, Marańda, Szczesiak, Kotkowski. Zmiany za – Bartosza Kotkowskiego wszedł w 65 minucie Kawka i za Kamila Jaroszewskiego Paweł Powietrzyński, a w 75 za Filipa Szymańskiego wszedł Miłosz Powietrzyński.