tel. 63 27 20 810 lub 63 26 27 503  um@kolo.pl  |  25 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Marka i Jarosława

XXI Festiwal Szachowy w Poznaniu

Dodane: 11 Wrzesień 2013  11:09:00   Opublikował:
W XXI Festiwalu Szachowym w Poznaniu, który rozegrany został na Uniwersytecie Ekonomicznym wystartowało 82 zawodników. Turniej był bardzo dobrze obsadzony i miał charakter otwarty. Grali w nim m.in. mistrzowie międzynarodowi, mistrzowie FIDE i kandydaci na mistrzów krajowych.

W turnieju głównym wystartował Piotr Szafrański, który zajął w ogólnej klasyfikacji 59 miejsce i 11 w kategorii juniorów. Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieje towarzyszące, w których czynny udział brał również Maciej Szafrański. W rozwiązywaniu zadań szachowych, w kategorii juniorów zwyciężył Piotr, a Maciej był 3. Natomiast w Mistrzostwach Wielkopolski w Szachach Błyskawicznych uczestniczyło 52 zawodników i Maciej zajął 4 miejsce, a Piotr 7 (w klasyfikacji juniorów). W turnieju „kloca” zwyciężyli bracia Szafrańscy.

Prawdziwym bohaterem dla mnie jest Piotr, który miał odwagę zagrać w wyjątkowo silnie obsadzonym turnieju. Jestem bardzo mile zaskoczony wynikami i postawą moich graczy – powiedział trener Dariusz Ostrowski.