tel. (63) 272-23-11  
Opieka_top1
Miasto Koło
Sobota, 19 października 2019   Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Usługi medyczne

Ochrona zdrowia w mieście Koło, tak jak w całym kraju po 1999 roku składa się z publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Publicznym zakładem opieki zdrowotnej jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole, obejmujący swą opieką w szczególności mieszkańców z terenu powiatu kolskiego.
 
W powiecie kolskim od połowy 2007 roku działa Centrum Dializ Fresenius Nephrocare. Placówka ta zabezpiecza dializowanie dla około 20 osób, które do tej pory dojeżdżały 2-3 razy w tygodniu do Konina. Na dzień dzisiejszy posiada 5 stanowisk do dializoterapii, docelowo planowane jest 15 stanowisk. Jest to pierwsza w Kole prywatna placówka świadcząca wysokospecjalistyczne usługi, która działa na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
 
Dalszą częścią systemu ochrony zdrowia w Powiecie Kolskim jest opieka podstawowa, specjalistyczna, opieka stomatologiczna, rehabilitacja lecznicza i zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, opieka długoterminowa oraz opieka pielęgniarska (pielęgniarstwo środowiskowo – rodzinne, higiena szkolna, położnictwo środowiskowo – rodzinne).

 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe