tel. (63) 272-23-11  
Zycie_top1
Miasto Koło
Wtorek, 22 października 2019   Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

Miejski Klub Sportowy "Olimpia" Koło

Miejski Klub Sportowy "Olimpia" Koło
62-600 Koło, ul. Sportowa 1
tel. (63) 220 56 43
www: http://mksolimpia-kolo.pl/ 
Prezes: Jarosław Wojciechowski

Miejski Klub Sportowy "Olimpia" Koło powstał 1920 roku, a nieoficjalnymi założycielami klubu byli Franciszek Czapski i Boleslw Rutkowski. Pod tą nazwą klub funkcjonował i rozgrywał swoje mecze towarzyskie do chwili wybuchu II wojny światowej. Zaraz po wojnie klub zostaje reaktywowany, a drużyna piłkarska rozpoczyna zmagania na boiskach "A" klasy okręg poznański.

Przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych to czas najwiekszego rozwoju i sukcesów "Olimpii". Piłkarze trenowani przez M. Matuszczaka i T. Jakubiaka (lata 1960 i 1963-65) występują na III-ligowych boiskach, a w składzie występowali m.in. J. Piotrowski, Z. Andrzejczak, E. Krakowski, M. Ernst, S. Kaźmierczak, R. Zabłocki, W. Kupiński, T. Walczak. R. Pińkowski, Cz. Ludwiczak, H. Jaworski, S. Chęciński, J. Flasiński, S. Białobrzeski, B. Ignaczewski.

Kolejne lata nie były już takie pomyślne dla kolskich piłkarzy, którzy notują występy na boiskach klasy okręgowej i "B" klasy. Lepiej w swoich zawodach i rozgrywkach poczynają sobie piłkarze ręczni (III liga), bokserzy, kolarze, tenisiści stołowi (III liga) i brydżyści (III liga), zrzeszeni przy "Olimpii".

Piłkarze ponownie większy sukces osiągają w roku 1980, kiedy to awansują do ligi miedzywojewodzkiej. W tej klasie rozgrywkowej piłkarze MKS-u występują przez kolejnych 6 lat. W miedzyczasie w reprezentacji Polski do lat 18 debiutuje wychowanek klubu Andrzej Rutkowski. W sezonie 1999/2000 "Olimpia" ponownie występuje na boiskach IV ligi. Kolejny awans do IV ligi to rok 2002.

Klub MKS "Olimpia" Koło ma do dyspozycji budynek przy ulicy Sportowej. Obok są też: dwie płyty do gry w piłkę nożną (pojemność stadionu 300 miejsc siedzących i 1000 miejsc stojących), kmpleks boisk sportowych Moje Boisko Orlik 2012, korty tenisowe, asfaltowe boiska do gry w koszykówkę i piłkę ręczną.

Miejski Klub Sportowy "Olimpia" Koło od 9 lat współpracuje z drużyną "Dios" z Nieuw Vennep z okolic Amsterdamu w Holandii. Pierwsze spotkanie obu zespołów odbyło się w Polsce, w 1994 roku. Drużyna gości przegrała wtedy dość wysoko. W roku następnym kolanie złożyli Holendrom wizytę i... przegrali. Padł wtedy wynik hokejowy 4:5. W czerwcu, w 1997 roku, Holendrzy ponownie gościli w Kole. Zwiedzili Licheń i najbliższe okolice Koła. Uczestniczyli również w obchodach 635 rocznicy powstania nadwarciańskiego miasta. 29 kwietnia 1999 roku "Olimpia" udała się z koleją wizytą do Holandii. W programie znalazło się również miejsce na rozegranie meczu piłkarskiego, ktory wygrała "Olimpia" w stosunku 7:1. Polacy zwiedzili słynny stadion "Ajaxu" w Amsterdamie, mogli również podziwiać trening pierwszej drużyny, w której grał reprezentant Polski Andrzej Rudy. 
Kalendarz imprez
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogotypsprzetratwownictwa
  • wfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwotmopipr
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program OperacyjnyPO Kapitał Ludzki
  • Lokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe