tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 15 lipca 2020   Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Koło przyjazne inwestycjom

- Koło jest przyjazne inwestorom, służy wsparciem – zapewnia kolski burmistrz dr Krzysztof Witkowski w rozmowach z przedsiębiorcami planującymi inwestycje w naszym mieście.

Pusty plac po byłej fabryce „ZREMB” rodzi pytania mieszkańców, na jakim etapie są plany budowy galerii handlowej na starówce. Jeśli dojdzie do skutku zaplanowane na przyszły tydzień, kolejne już spotkanie z inwestorem, burmistrz osobiście zapozna się z aktualnymi planami i postępem prac dotyczącymi tego terenu i poinformuje mieszkańców o szczegółach planowanej inwestycji. Nie tylko w najstarszej części naszego grodu zanosi się na zmiany. Mapa gospodarcza miasta wciąż ulega przemianom.

Mieszkańcy obserwują dwie duże inwestycje budowlane – przy ul. Toruńskiej (naprzeciwko wyjazdu z ul. Kolejowej) oraz przy ul. Włocławskiej (przed przejazdem kolejowym). W pierwszej, na dużej powierzchni, otworzy salon producent mebli BODZIO. W drugiej będzie hurtownia farb. W niedługim czasie może się rozpocząć jeszcze jedna inwestycja, bowiem na ul. Kolejowej (niedaleko marketu Kaufland) planowany jest obiekt handlowo-usługowy.

- Cieszy mnie, że inwestorzy postrzegają nasze miasto jako miejsce przyjazne inwestycjom i miejsce, gdzie można, z powodzeniem, prowadzić biznes. Bardzo ważna jest galeria na Starym Mieście ponieważ może stać się ona kołem zamachowym kolejnych inwestycji w tym obrębie miasta, chodzi m. in. o inwestycje mieszkaniowe, a to ożywi z czasem naszą Starówkę – powiedział Krzysztof Witkowski, burmistrz Koła.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe