tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Sobota, 8 sierpnia 2020   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

105 000 zł na dofinansowanie przejazdów autobusowych na terenie Koła i okolic

Rząd planuje odbudowę zlikwidowanych połączeń autobusowych pomiędzy gminami i powiatami. - Mam nadzieję, że partia rządząca dotrzyma słowa i dofinansuje samorządom to zadanie - powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, który upatruje w obietnicy szansę dla Koła. To jednak sprawy przyszłości. Tymczasem włodarz już wcześniej zadbał o naszych mieszkańców i podjął kroki, dzięki którym bieżące połączenia autobusowe zostaną utrzymane.

- Na ostatniej sesji, Rada Miejska, na mój wniosek, zabezpieczyła 105 000 zł na dofinansowanie przejazdów autobusowych na terenie Koła i okolic, dla naszych mieszkańców, którzy nie mogą zostać bez transportu - wyjaśnił burmistrz. Wspomniana kwota przeznaczona zostanie na dopłatę do przewozów pasażerskich PKS-u. Pomiędzy Gminą Miejską a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Koninie jest zawarta umowa na wykonywanie usługi przewozowej w zakresie transportu publicznego ogólnodostępnego w ramach linii regularnych na terenie Gminy Miejskiej Koło w 2019 r. Dofinansowanie ze strony samorządu było konieczne, by utrzymać ilość przewozów i cennik, uwzględniający ulgi.

Połączenia autobusowe dla wielu kolan, a szczególnie dla młodzieży dojeżdżającej do okolicznych szkół średnich, lub przeciwnie, mieszkańców ościennych miejscowości przyjeżdżających do Koła, są bardzo potrzebne.

Dlatego, dopóki nie wejdą w życie nowe regulacje państwowe, trzeba dbać o zachowanie istniejącego transportu.
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe