tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Czwartek, 23 stycznia 2020   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Czy możemy czerpać przykład z Uniejowa?

Na temat przyszłej współpracy Koła i Uniejowa rozmawiała kolska delegacja z przedstawicielami PGK "Termy Uniejów" podczas wczorajszej wizyty studyjnej.

W kontekście przyszłego wykorzystania kolskich wód termalnych, podobne spotkania mogą nam przynieść wiele korzyści. Burmistrz Miasta Koła, Przewodniczący Rady wraz z grupą radnych, władze stowarzyszeń: Towarzystwa Melioracyjnego oraz Współpracy Międzynarodowej "Kołowrotek" oraz prezes spółki MZEC odbyli obiecującą wizytę w Uniejowie.

Zapoznali się z funkcjonowaniem kompleksu termalno-basenowego "Termy Uniejów" oraz Geotermii Uniejów. Rozmawiali o współpracy i wymianie doświadczeń, co naszemu miastu może przynieść korzyści, bowiem partnerzy mają większe doświadczenie w zakresie wykorzystania wód termalnych i mogą podpowiedzieć konkretne rozwiązania. 

Delegacja szczegółowo zapoznała się z obiektami, zwiedzając je od pompowni po tarasy widokowe. W kontekście uniejowskiego zamku wywiązała się rozmowa na temat wykorzystania środków zewnętrznych na renowację/modernizację zabytkowych budowli. Padło kilka pomysłów i podpowiedzi, o których będzie jeszcze mowa podczas kolejnych spotkań, o które zabiegają obie strony.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe